S svojim prispevkom – izvajanjem programa Starejši za starejše – v društvu omogočamo lepše in kakovostnejše življenje našim številnim starejšim članom, mlajšim upokojencem pa pomagamo pri prehodu iz delovno aktivnega v tretje življenjsko obdobje – v upokojitev.
Zavedamo se, da starejši potrebujejo pomoč, nasvet ali le klepet, vemo pa tudi, da bodo le to težko priznali in sami za pomoč ne bodo prosili. Zato naši člani svetovalnice Starejši za starejše starejše upokojence osebno ali po telefonu kontaktirajo kar sami. Pomagajo jim z informacijami, kako čim dalje ostati v domačem okolju, katere vrste pomoči imajo na voljo na lokalnem in državnem nivoju ter z uporabnimi napotki kot so ugodnejša nabava slušnih aparatov, pomoč pri iskanju zdravnika, pedikure, obrtnikov in podobno.
Člani svetovalnice Starejši za starejše so enkrat na mesec, vsako prvo sredo od 10.00 do 12.00 ure dosegljivi na sedežu Društva NLB oziroma po telefonu odgovarjajo za različna vprašanja. Na voljo so vam tudi za kratek klepet.
Družabna srečanja
Različne praznike radi izkoristimo za organizacijo družabnih srečanj, ki zelo popestrijo naš vsakdan. V zadnjem času smo bili za druženja zaradi epidemije prikrajšanji, veselimo pa se, ko bomo ponovno lahko skupaj z vami pustovali, martinovali, silvestrovali in se zabavali na letnem srečanju upokojencev in jubilantov.
O vseh dogodkih vas bomo sproti obveščali.
Izobraževanje
Starejši težko sledijo nenehnemu razvoju novih tehnologij, a prav digitalna znanja v današnjem času jim omogočajo večjo neodvisnost, boljšo obveščenost, lažjo komunikacijo z okoljem in s svojimi bližnjimi. Epidemija je potrebo po znanjih in uporabi digitalne tehnologije povečala, saj sta osebna komunikacija in izobraževanje potekala predvsem na daljavo.
Da bi starejšim približali uporabo računalnikov in pametnih telefonov, v društvu našim članom v manjših skupinah in individualno nudimo računalniško izobraževanje.
Vsebina računalniškega usposabljanja:
- Zakaj se mi baterija tako hitro izprazni?
- Kam je izginila Aplikacija, ki sem jo še včeraj uporabljal?
- Kako si hitro zapišem in organiziram informacijo, ki sem jo izvedela?
- Kako lahko pošljem fotografijo na mail, sms, Viber in Whatsup?
- Na računalniku ne najdem imena računalnika, njegovih podatkov, shranjenih datotek.
Katere aplikacije mi lahko pomagajo pri določeni aktivnosti ali poizvedbi?
Skupaj z udeleženci si izmenjujemo že odkrite rešitve, predvsem pa vsi skupaj s pridobljenim znanjem dobimo novo samozavest pri upravljanju pametnih naprav in novih tehnologij. Dobrodošli, da se nam pridružite.
Izobraževanje vodita Brigita Aš in Brane Milošič, ki sta znanje pridobila s svojimi dolgoletnim delom v oddelku Informacijske tehnologije NLB.